| claudiaclau a întrebat:

Dati-mi si mie niste titluri de carti bune, care v-au impresionat..sa fie triste si nu de dragoste.ms.
Funda!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar un suspin de Anne Philipe
Vladimir sau zborul întrerupt de Marina Vlady

Nu, nu sunt de dragoste, stai liniștită. Dar te vor face să plângi, sunt destine frânte...

| Euletitia a răspuns:

Buna! Poti citi "coliba unchiului Tom", de Harriet Beecher-Stowe. Nu e un roman de dragoste, ca inteleg cda nu vrei din aceasta categorie, ci unul cu tematica istorica, ce prezinta ciata sclavilor din America de Sud, avand in centru personajul eponim(din titlu), un negru cu profunde sentiomente religioase, sufletist si loial, credincios stapanilor si prietenul devotata al copiilor lor. Stilul operei e foarte frumos si este intr-adevar o carte trista. Lectura placuta!

| Ho1 a răspuns:

300 pg; Edmondo de Amicis
Cuore
Inimă de copil - http://ru.scribd.com/doc/12815569/Edmondo-de-Amicis-Cuore-Inima-de-Copil

| YangMin a răspuns:

Harry Potter - Toate volumele
Oksa Pollock - Pentru moment sunt scoase doar 3 volume
Endymion Spring - E f-e-n-o-m-e-n-a-l-a. Trebuie sa o citesti
Print si Cersetor
Micul Print
Rob Roy
Cei 3 muschetari
Lorelai
Toate panzele sus 1 si 2
Misterioasa Societate Benedict
Comoara Din Insula
Stapanul Inelelor
Cronicile din Narnia
Jurnalul Unui Pusti
Jurnalul Unei Pustoaice

| RennaM a răspuns:

Pai eu am citit portretul fantomei e destul de tare sau jane eyer e superba ti le recomand pe ambele

| SPINAKZU a răspuns:

Ultimul cantec..sau Memoriile unei Geisha