| essty a întrebat:

Imi spuneti si mie niste titluri de carti care v-au impresionat si v-au placut bineinteles.pls? Sincer nu mai stiu ce sa citesc...

5 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Este o carte pe care as numi-o de capatai pentru mine. Se numeste "De-a pururea si-o zi", este scrisa de Georges Emmanuel Clancier si este foarte greu de gasit. Dar la o biblioteca ai toate sansele. Eu am citit-o de cinci ori si tot as relua lectura. Contine dragoste, realitati de viata in care cu totii ne regasim, arta, teatru, razboi si multa intelepciune. Ti-o recomand cu caldura. Atentie, are peste 800 de pagini, care insa curg precum o poezie in sufletul cititorului.

| CartideCitit a răspuns:

Daca nu mai stii ce sa citesti, gasesti carti bune aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune. Sau de aventura : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura; mistere : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate.

| YoYoLicious a răspuns:

Horror: autorii john saul si stephen king(orice de la ei), vraciul(adica sunt mai multe parti:ucenicul vraciului, sacrificiul vraciului, cosmarul vraciului) de joseph delaney
Dragoste: Mandrie si prejudecata(jane austen), la rascruce de vanturi(emili bronte), ratiune si simtire(jane austen), emma(j austen), colectia el si ea, puntea suspinelor(sunt vreo 7 carti-adica asa am avut eu, poate sunt restranse intr-o carte mai mare), Sandra brown,
Actiune/psihologice: Crima si pedeapsa (dostoievski), Cu sange rece(truman capote), mie mi-au placut si romanele cu sherlok holmes, Crimele familiei borgia, atatea imi vin acum in minte

| ronazozole a răspuns:

Eu personal ador romanele Agathei Christie(romane politiste):Cu cartile pe masa,Trenul de Paddington,Crima din Orient Express, Moarte pe Nil etc.
De asemena iti recomand daca iti plac cartile amuzante Damian Stanoiu-Camere mobilate, un roman superb.Iti garantez ca o sa-ti starneasca hohote de ras.Imi mai plac Crima si pedeapsa de Dostoevski si Madam Bovary de Gustave Flaubert(doua romane in care crima se imbina cu dragostea).Si lista poate continua... Daca mai ai nevoie de sfaturi trimite-mi PM

| DianaElena05 a răspuns:

Eu citesc momentan Tess d'Urberville de Thomas Hardy.e faina.ma rog acum depinde si ce iti place tie sa citestithinking si Doctor Zhivago de Boris Pasternak e interesantahappy