| anonim_4396 a întrebat:

Din clasicii literaturii ce romane va plac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PE aripile vantului
La rascruce de vanturi
Vraciul
Portretul lui Dorian Gray
Singur pe lume
Fiicele doctorului March

| NLS a răspuns:

Mizerabilii,
Crima si pedeapsa,
Vraciul,
Adio, arme...
si tot ce au pus pe hartie
Thomas Hardy, Jane Austen, Al. Dumas (seniorul), surorile Brontë

| alina2k18 a răspuns:

Punguta cu 2 baniwinking

| William a răspuns:

Robinson Crusoe.

| Justme1997 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray
Oliver Twist
A Christmas Carol

| Basthet a răspuns:

Bună! Dintre operele clasicilor eu aș recomanda oricui ciclul de romane "Forsyte Saga" de John Galsworthy (Nobel pentru Literatură), ciclul de romane "Comedia umană" de Honore de Balzac, "Henric al IV-lea" de Thomas Mann, trilogia lui Henryk Sienkiewicz (laureat Nobel): "Potopul", "Prin foc și sabie", "Pan Wolodjyowsky". Mai sunt însă multe altele pe care merită să le citești!

| Ctvd a răspuns:

Ba mi E IMI PLACE Romeo si
Julieta