| AvalohAlyn a întrebat:

Din fiecare carte citita inveti cate ceva.Tu ce ai invatat cel mai bine si cel mai de folos dintr-o carte pe care ai citit-o?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Am invatat sa lupt pentru visurile mele.

6 răspunsuri:
| AntoSweet a răspuns:

Am invatat sa ma exprim corect, si sa folosesc un limbaj expresiv de fiecare data cand am nevoie in compuneri, teme, lucrari, etc.
Am invatat sa despart binele de rau prin intermediul personajelor.
Am invatat cum sa privesc si sa imi traiesc viata infima.

| AlexeHellsing a răspuns:

Am învățat să-mi încetinesc scurgerea timpului. Am învățat să țin pasul cu el.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Cred ca din cartea Christine de Stephen King. Am invatat manevra heimlich.
Cum vine asta?

Pai mergeau 3 persoane cu masina...o fata manca un mar. Soferul a franat brusc pentru a evita pe cineva. Fata a inghitit o bucata mare de mar. Nu mai putea sa respire asa ca un baiat i-a facut manevra heimlich. A descris-o calumea acolo... dupa m-am mai uitat si pe net.
Acesta cred ca a fost cel mai util lucru pe care l-am invatat dintr-o carte care ar fi trebuit sa fie citita doar pentru distractie.

Succes!

| J0B0MAT a răspuns:

Multuhappy by the way, din Alchimistul

| DumnezeuTatal a răspuns:

Am invatat ca Otilia era curva.

| Scherimuvi a răspuns:

Diferenta dintre bine si rau. Citind o sa inveti ca binele il faci doar atunci cand omenii considera ca ai facut rau, pe moment.