| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna carte citita de voi? De ce? Cand ati citit-o?

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Am citit o groază de cărţi, da' încă iubesc "Pe aripile vântului".

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ca si Doub, "pe aripile vantului" am citit-o anul trecut. Mi-a mai placut "La Rascruce de vanturi", "elevul Dima dintr-a 7-a", seria lui Tess Geristen, "Portretul lui Dorian Grey", "Vraciul" si "Enigma Otiliei"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am o carte preferata dar "Pollyanna" o consider printre cele mai bune. Mi-a schimbat viata si modul de gandire.Am aflat reteta fericirii si am invatat sa fiu multumita cu orice imi pune in cale viata: bun sau rau. Am invatat sa intrezaresc o raza de lumina in orice tunel intunecos si sa vad partea buna in orice situatie.O recomand cu drag oricui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Praslea cel voinic si merele de aur

| nlko a răspuns:

Sunt prea multe :
Seria Divergent ( fix acum am terminat-o happy )
Mi-a placut Harry Potter...
Mai era o carte ( cred ca am citit-o in clasa a 4a ). Parca se numea " Portalul spre taramul Mirrorscape".
Mi-am mai amintit una. Oksa Pollock.

| anaaandr17 a răspuns:

Nu exista cartea cea mai buna, eu zic ca fiecare carte are parti foarte bune in felul ei si iti capteaza toata atentia.

| theeternal a răspuns:

Divergent + Insurgent de Veronica Roth, la recomandarea insistenta a unui coleg big grin

| AnonimaOk a răspuns (pentru theeternal):

Nu am auzit de cartea asta. Cand o sa am timp poate o incerc si eu.

| wizzkid a răspuns:

Profetiile lui nostradamus

| Adry15 a răspuns:

"Inima de cerneala" si continuare "Sange de cerneala". Nu stiu de ce o ador, imi place pur si simplu. Imbina drama cu fictiunea, strecurand si putin romantism, dar si comedie.