| luiza247 a întrebat:

Exista biblioteci cu ebooks in România cu înregistrare gratuita? Cu carti de tot felul. Nu doar românești

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Legal nu e permis așa ceva, dar nu înseamnă că nu există. Nu voi da linkuri pentru că nu e permis aici dar știu un site românesc foarte bun, forum mai degrabă, însă e cam exclusivist și doar dacă cunoști pe cineva de pe acolo poți intra. În rest, dacă vrei mai mult cărți în engleză, există încă z-lib, iarăși, nu pot da linkuri, dar acel site are milioane de cărți, unele și în română. În română e foarte greu să găsești cărți în format electronic dacă nu ai o dizabilitate vizuală, aici am noroc căci avem o platformă dedicată pentru persoanele nevăzătoare cu cărți în format electronic, dar ai nevoie de copia unui certificat de handicap pentru a te putea înregistra.
Circula de asemenea un FTP cu o bibliotecă destul de mare de e-books dar pare să fie închis în acest moment.
Ah, era să uit, încearcă oceanofpdf, e destul de bun site-ul și are o varietate foarte mare de cărți, dar majoritatea sunt în engleză.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Sunt interesat de subiect.

Există grupuri de Facebook de pe care poți descărca diverse cărți în format PDF, dar acolo se practică un fel de piraterie. Aș vrea și eu dacă există ceva legal. Urmăresc întrebarea ta.

| TheGentleman a răspuns:

Majoritatea bibliotecilor mari, județene sau universitare au în colecție și e-books. Mai ai varianta să te abonezi la Voxa

Răspuns utilizator avertizat