| Gavrila_Maria_1995 a întrebat:

Exista film cu elevul dima dintr-a saptea? daca da putetui sa imi lasati un link va rog mult!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Film nu, piesa radiofonica da.
Sursa:https://www.youtube.com/watch?v=6PaEHBYo470

| Cameliapantiru a răspuns (pentru darrio2007):

Nu stiam ca exista o piesa de teatru radiofonic, pe baza romanului lui Drumes. MI-a facut placere sa o ascult, merci! Desi, sa fiu sincera, tot cartea e mai buna si ma sensibilizeaza mai mult...

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Din cate stiu eu, "Elevul Dima dintr-a saptea" nu a fost inca ecranizat. Desi cred ca ar fi iesit un film pentru adolescent super...