| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am 12 ani, sunt fata si vreau sa-mi recomandați si mie niste carti bune. Imi plac cele SF si/sau Fantasy ca Divergent, Maze runner(Labirintul), Harry Potter, Percy Jackson, Instrumente mortale... Nu-mi recomandati Jules Verne ca am toate cartile luilaughing
Nu conteaza pretul. Daca puteti sa-mi lasati un link in descriere ar fi ideal(comand de pe internet).
Primeste funda cel cu cele mai multe carti si poate cateva link-uri.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Iti recomand Shakespeare, in primul rand Hamlet, Regele Lear, Romeo si Julieta, Macbeth, Cum Va Place, dar si piesele istorice.

| IleanaHappy123 a răspuns (pentru minrest):

Multumesc, o sa incerchappy

| alexutzza12q a răspuns:

Iti recomand...
O poveste Grimminala
Coraline
Tabara
Romeo & Julieta
Toporisca.

| fantabau a răspuns:

Regatul umbrelor/Regatul furtunilor
Hake hall
Academia vampirilor 1, 2, 3, 4, 5,6(este și film chiar)
Seria Lux(e pur si simplu geniala
Și fantomele știu să vorbească

| IleanaHappy123 a răspuns (pentru fantabau):

Am auzit de majoriatea cartilor. Sunt bune, multumesc