| OddKidd a întrebat:

Hei. Ce carti imi recomandati? Vreau sa citesc pe timp de vacanta. Ceva in genul lui Eliade,si alt model,alta actiune,alt mod de a povesti, fara mister dar FARA prea multa dragoste(Sandra Brown). Putina sexualitate nu ar strica big grin mersii

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Talida - Ion Grecea
Eugenie Grandet - Balzac
Beatrix - Balzac
Laleaua neagra - Al. Dumas
Tess D'Urberville - Thomas Hardy
Doi ochi albastrii - Thomas Hardy
Enigma Otiliei - George Calinescu
Ultima noapte de dragoste, Intaia noapte de razboi - Camil Petrescu
Lorelei - Ionel Teodoreanu
Panza de paianjen - Cella Serghi
Confruntarea - Sandra Brown.
Nu prea ma omor cu cititul, dar aceste carti chiar m-au fascinat! Ti le recomand din tot sufletul

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

"Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" sau "Patul lui Procust" de Camil Petrescu.

| Dilaa98 a răspuns:

Eu îţi zic doar ce am citit eu şi mi-a plăcut happy :
» Mara de Ioan Slavici
»Pădurea Spânzuraţilor de Liviu Rebreanu
»Idiotul de Destoievski
»Moromeţii de Marin Preda( 2 volume)
»La Medeleni de Ionel Teodoreanu (3 volume, dar foarte frumoasă)
»Baltagul de Mihail Sadoveanu
»Moara cu noroc de Ioan Slavici

Nu-mi mai vin în minte acum, dar cred că sunt de ajuns :*

| CubRubik a răspuns:

Charlie Bone sunt vreo 8 carti! si is faine cu magie si actiune

| MissPrestin a răspuns:

De veghe in lanul de secara- J.D Salinger, daca nu ai citit-o inca! :*