| adu_1447 a întrebat:

happy Recomandati-mi si mie niste carti bune ( de viata sau de dragoste ), dar nu gen Sandra Brown. Vreau ceva cat de cat de calitate. Multu' :*

Răspuns Câştigător
| Gabidm a răspuns:

Citeşte orice de Dostoievski.
Spre exemplu, Crimă şi Pedeapsă, sau Fraţii Karamazov (apogeul creaţiei sale).
Sau Tolstoi - Război şi Pace dacă te încumeţi la cele 5 volumewinking
De dragoste ar fi La Răscruce de Vânturi - Emily Bronte.
Măcar acestea citeşte-le, pentru că vei rămânce cu ceva, cu siguranţă.
Ceva mai calitativ decât creaţia dostoievskiană şi tolstoiană... nu prea mai e. poate creaţia lui Dante Aligheri.
winking
Spor la citit!

4 răspunsuri:
| Gabriel_3333 a răspuns:

Iti recomand niste carti romantice
Jane Eyre, Mandrie si prejudecata, Persuasiune, Hamlet, Balciul Desertaciunilor. TI-as putea recomanda si altele dar mie acestea mi-au placut foarte mult.A si ar mai putea intra niste Marile sperante, Oliver Twist, David Coperfield, Coliba unchiului Tom.Si acestea sunt foarte reusite

| 7r31 a răspuns:

La rascruce de vanturi de Emily Bronte

| IzzyNailart a răspuns:

Uite sincer eu am citit cartea GAZDA de Stephanie Meyer. Este vorba despre dragoste, instinct de supravietuire, frica, neincredere toate prezentate din punctul de vedere al unui extraterestru mai neobisnuit, un suflet. Aceste suflete invadeaza pamantul pentru ai folossi pe oameni pe post de gazde deoarece ei nu aveau corpul lor propriu, iar unul din suflete realizeaza ca este controlat de gazda sa si fara sa vrea se indragosteste de iubitul acesteia. Sincer merita citit. Eu am ras, ba chiar am plins si nu am fost in stare sa o las din mana. Si tine cont ca ti-o spune o persoana care nu a citit altceva in afara de cartile obligatorii pentru examenehappy pupici si daca o citesti sa imi spui cum ti se pare

| patricCia a răspuns:

Daca esti fan/a al filmelor de groaza, incearca Stephen King.