| mariabianka1_1468 a întrebat:

Hei! Ma ajutati va rog! Dupa cu stiti saptamana viitoare este scoala altfel.Am si eu nevoie de o sceneta daca gasiti voi pe net dar sa fie numai cu fete, nu si baieti.Sau daca va pricepeti voi sa compuneti ar fi super.Deci,ma ajutati? Va rog! Cel mai bun primeste funda.Astept cat mai multe com. :*

Răspuns Câştigător
| Ioss a răspuns:

Pai in primul rand. sceneta ar trebuie sa aiba o tema pentru ca de acolo porneste totul (ti-am spus asta pentru poate iti vine tie o idee).sa iti dau un exemplu sa zicem ca vorbesti despre LAUDA DE SINE. uite sa zicem ca niste fete au ajuns la o scoala de "corectie" unde acolo ele incep sa se laude cu telefonul hainele etc si, sa zicem ca profesorul intra pe usa si pe cine vede ca incepe sa se laude il stroprste ce apa (il stropeste cu obectu ala care il folosesc frizerii ca sa-ti unde parul) si tot asa pana cand toata lumea tace iar profesoara incepe sa se laude si ea apoi toti copii iau si ei chestia aia care iti uda frizerii parul si o uda toti pe profesoara. Mie mi-a venit acum pe moment daca e sper ca te-am ajutat nu vreau neaparat funda dar sper ca ti-am dat totusi o idee

3 răspunsuri:
| andy332546 a răspuns:

I.L. Caragia-Bubico
Noi asa am facut sceneta. Poti inlocui personajele masculine cu fete prinse la par in coc.

| anda072000 a răspuns:

Poti sa faci o sceneta luata dintr-o carte.
Noi am facut "Five o`clock "si "Caldura mare "de Caragiale. Sper ca te-am ajutat.