| viata0delash a întrebat:

Hei.
Mia recomandat o persoana tot de pe TPU niste carti de dezvoltare personala.
Cam nu sunt eu cu cartile bun prieten(fiindca pana acum doar romana pentru liceu citeam) dar astea par interesante.
Daca stiti ceva carti despre lupta cu frica, timiditate, dar pentru un auditoriu mai aproape de stundentesc.
Mersi

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Viata nu prea se poate invata din carti, doar "live", pe viu.
Sunt foarte multe situatii posibile, in fiecare trebuie cineva sa ia decizie si restul sa invete metodele folosite.
Chiar daca rezultatele nu sunt cele dorite, si din esecuri se poate invata.
De fapt, toata viata invatam,

Iar omul destept invata din greselile altora, iar omul prost nu invata nici din greselile proprii.

| viata0delash explică (pentru Bula):

Eu vreau ca sa citesc, nu pentru ca sper sa ma invat ceva din ele. De romane sunt satul.

Bula
| Bula a răspuns (pentru viata0delash):

Te cred ca esti "satul", daca ai citit doar literatura obligatorie.
Daca mergi la o biblioteca mai mare, acolo poti gasi foarte multe teme, autori, doar trebuie sa intrebi bibliotecarii. Le poti citi pe loc sau le poti imprumuta acasa.

| viata0delash explică (pentru Bula):

Sau online, sau pdf

Bula
| Bula a răspuns (pentru viata0delash):

Online si pdf nu prea gasesti asemenea carti, sau sunt nerelevante.

| RAY a răspuns:

Https://drive.google.com/......zlxZDA4NTQ

acolo ai tot felul de cartii