| marianadanuta15 a întrebat:

Hei. Știe cineva de ce nu mai pot găsi anumite cărți pe " academia edu "?! Pur și simplu au dispărut.
Trebuie să trec la premium?!
Mulțumesc frumos ☺️.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, pe academia.edu Premium nu ai acces la mai multe carti. La Premium ti se ofera de exemplu download in masa, dar daca ai nevoie de o singura carte pe ora, nu e necesar.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

De fapt, poti descarca si 20 carti pe ora, dar trebuie sa le descarci manual (una cate una).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Ca unii l-au folosit pentru piraterie: da, dar nu asta era scopul websiteului si la un moment dat au trebuit sa ia masuri.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, cel mai probabil au fost sterse dupa ce respectivii au terminat de folosit site-ul pentru sarcina data.Cam asa se intampla si pe scribd.

| BiblioCat a răspuns:

Probabil persoana care încărcat cartea pe site a șters-o / și-a șters contul. Nu are legătură cu Premium - acolo doar ai niște avantaje, cum ar fi: să descarci pachete de.pdf, să urmărești cine îți menționează / citează lucrarea ta și altele.