Întrebare recomandată | alexutzaioana a întrebat:

De curand, am terminat Jocurile Foamei (trebuie sa mentionez asta, a fost pur si simplu geniala scriitoarea) si nu stiu ce sa citesc. Vreau ceva tot in genul cartilor scrise de Suzanne Collins. Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Byucc a răspuns:

Veronica Roth s-ar putea sa iti placa happy

7 răspunsuri:
| RebeRebecca a răspuns:

Hei alexutzaioana. Eu ti-as recomanda ''Generala cei mai naspa ani din viata mea'' 1 si 2 de James Patterson. Sau ''Insemnarile unei pustoaice'' 1, 2, 3, 4 si 5 de Rachel Renee Russell! Sunt suuuper!

| wolder a răspuns:

Abia astept sa citesc jocurile foamei, undeva online ai idee?
chiar n-am citit nimic de la ea
dar recomand melissa marr prima carte mai ales : Fascinatie.

| alexutzaioana explică (pentru Byucc):

Stii cumva unde pot citi online Divergent? big grin

| Byucc a răspuns (pentru alexutzaioana):

Din pacate nu. dar cartea nu e scpuma si pe eMAG nu costa transportul :3

| Robert2407 a răspuns:

World of tanks

| scuit a răspuns:

Eu îţi recomand de Diana Wyne Jones seria Cherstomaci care are 3 volume traudse în română: Cele 9 vieţi ale lui Chistopher Chant, Trai de vrăjitor şi Destinul Conrad, iar de aceeaşi autoare mai sunt şi "Castelul Mişcător al lui Howl" şi "Castelul Plutitor"
De Kay Meyer: Seria Oamenii văzduhului înalt şi Focul de gheaţă.