| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU!
De obicei scriu in jur de 2000-3000 cuvinte pe zi.
Totusi, acum, ma simt de parca am fost lovit de un asteroid plin cu inspiratie.
Vreau sa merg la o editura, dar inainte de asta...
ma gandeam sa platesc cateva persoane sa-mi citeasca opera si sa-mi realizeze o critica. Ce parere aveti?
Poti sa te lansezi printr-o editura din Romania sau pierd timpul si ar trebui sa scriu in engleza?

7 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Nu vad de ce ai plati pe cineva pentru o parere?
Daca iti place sa scrii si ai oarecum succes incepe in romana si apoi poti sa continui si in engleza.

| HarukoMariusDaniel a răspuns (pentru Eduard619):

Ma interesa parerea unui literat... sa stiu daca am putin talent sau nu de aceea voiam sa platesc.

| Eduard619 a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Da mi ceva din ceea ce scrii

| HarukoMariusDaniel a răspuns (pentru Eduard619):

Facebook / skype / mesaj aici?

| anonim_4396 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Parerea unui critic literar e importanta, da, l-ai putea plati pentru a-ti citi opera. Sunt si eu curios sa vad ce ai scrislaughing, daca poti sa-mi trimiti un mesaj privat aici, as fi incantat.

| Eduard619 a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Da mi msj pe priv cu Facebook ul tau si vb.

| Segment a răspuns:

Hei!

Te-ai gândit să încerci să scrii pe Wattpad? E o platformă online pentru asta. Sunt mulți oameni care scriu extraordinar pe acolo și ți-ar putea da sfaturi. Știu câțiva autori de pe site care au cărți și în librării, deci se poate. În principal câștigi experiență.
Nu știu, pe mine m-a ajutat mult să îmi dezvolt stilul de scriere. În plus, comunitatea este destul de drăguță, iar în ceva timp și cu multă muncă, orice lucrare bunicică poate deveni o carte.