| Cranberries a întrebat:

Hei, TPU! In afara de "The Vampire Diaries", "Vampirii Sudului" si "Twilight", ce carti de acest gen mai sunt ( cu vrajitoare, vampiri, spirite, fantome etc.)? Vreau numele si autorul fiecarei carti! Multumesc! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Floryyna00 a răspuns:

Academia Vampirilor- Richelle Mead
Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick
Casa noptii
Cercul secret- L.J. Smith
Umbra noptii- Andrea Cremer
Nu plange sub clar de luna
Fantomele ne stiu toate secretele
Toate m- au facut sa realizez ca am pierdut un prieten atunci cand le- am terminat

3 răspunsuri:
| Sunshine18 a răspuns:

Eu iti recomand operele lui john saul.
omu asta are numai carti de groaza din cate am vazut.
pana acum am apucat sa citesc " misterele din blackstone" (are vreo 500 de pagini) si e extrem de fascinanta.
(eu care de fel nu sunt adepta 'groazei')

| LaurSwat a răspuns:

TREBUIE sa citesti seria "fortele raului absolut". Sunt 3 carti si te vor tine in suspans pana la ultima pagina. Este vorba de o fata de 15 ani, necromanta ce ajunge intr.un sanatoriu pentru copii cu probleme naturale... sau asa se crede. Succes.

| Cristiana_Stefania_1998 a răspuns:

Eu ti recomand Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick, este cartea mea preferata si poti citi primele 3 capitole online, cel de -al patrulea nu a aparut inca...mai poti citi si Cercul Secret, Casa de sticla.