| deia_9483 a întrebat:

Ce carti cu vampiri imi recomandati... Am citit Seria Twilight si Vampirii Sudului... acum vreau asltele cew imi recomandati?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai inceput cu aceste carti continua cu l.ca. hamillton(circul damnatilor cadravu care rade etc) urmata anne rice si chelsa ouin yabro, l. j. smith, tania huff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A house of night de P. C Cast&Kristin Cast. daca ti-a placut twilight o sa adori seria House of night.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca jurnalele vampirilor de l. j. smith cartile sunt uimitoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia vampirilor e superba.toate cele 4 volume sunt incredibile. spor la citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand academia vampirilor si casa nopti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca casa noptii de p. c. cast. eu le ador. acum o astept pe a sasea sunt bestiale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la serialul Moonlight e super cam mult sange totusibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa citesti ''Jurnalele Vampirilor'' sunt super(da tot Twilight ii mai tare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca e cam veche intrebarea, dar nu ma pot abtine: Ai putea incerca Jurnalele Vampirilor, Casa Noptii, Jurnalele Lui Stefan, Academia Vampirilor, Georgina Kincaid, Fortele Raului Abslut, Sange Albastru, Vampirii Din Morganville, Instrumente Mortale, Micutele Mincinoase, Mort Si-ngropat, Mai Las-o Moale Cu Fantomele si cam atat. Sper ca te-am ajutat. (P.S.- Unele nu sunt cu vampiri, sunt cu fantome, demoni si varcolaci)

| zalisa a răspuns:

Incearca "rem"-de mircea cartarescu... e cea mai tare carte din lume!big grinbig grinbig grin:d

| Kidu a răspuns:

Cheia cunoasterii, a curajului, a luminii [3 carti] de Nora Roberts:X nu sunt cu vampiri dar sunt frumoasehappy

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune cu vampiri gasesti aici :
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Vampiri. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate.

| axel007 a răspuns:

Amurg! este destul de fain si fff cunoscut asta este parerea mea

| ancalazar a răspuns:

Cele mai bune carti de gen sunt scrise de Anne Rice "interviu unui vampir","Vampirul Lestat" si "Regian damnatilor"...iti recomand si filmele facute pe baza acestor carti.Primul e chiar vechi dar ii are in distributie pe Brad Pitt Tom Cruise si Antonio Banderas... ce-as mai vrea sa ma muste si pe mine unul laughing)

| mariacool a răspuns:

Jurnalele vampirilor-Trezirea vol. 1 e super tare

| Dienuk98 a răspuns:

Jurnalele vampirilor

| AlwaysVanillaa a răspuns:

Vampirii din Morganville de Reachel Caine :X:X:X