| Lhurricane a întrebat:

Hei TPU,uneori scriu cate ceva. inceputuri de povesti, carti dar apoi cand ma uit peste ele imi vine sa le sterg toate. ma intreb adesea ce parere ar avea altii despre ceea ce scriu eu insa nu am pe cine sa intreb, voiam sa va rog daca se poate sa va dati cu parerea si sa-mi spuneti daca are rost sa mai scriu

aici sunt doua dintre incercarile mele de a scrie

http://pastebin.com/g6zzYsAD

http://pastebin.com/wyH2nMct

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Hmm, acum am vazut ca ai precizat ca sunt inceputuri de povesti. Eu zic sa continui, imi place cum scrii si astept sa vad cum si-a continuat Sara viata. Daca mai scrii in continuare, te rog sa imi lasi printr-un mesaj un link de la toata povestea. Ce as vrea sa iti spun si sper sa nu te superi. Ai mai multa grija la cum scrii, dar am vazut putiiiine greselute, una ar fi ca nu ai scris "abia" si alta ar fi semnele de punctuatie, nu ca nu ar fi cele corespunzatoare, dar in scrierea computerizata, inainte de un semn de punctuatie NU se lasa spatiu, se lasa doar dupa. Spor la scris in continuare

| Lhurricane explică (pentru AnnaaaMaria):

Sunt constient de greselile gramaticale si poate chiar frazele fortate, am sa le indrept, ceea ce ma nedumereste e daca merita sa scriu in continuarea..iti multumesc pentru ca ti-ai oprit din timp sa citesti ce am scris si de asemenea pentru incurajare

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Lhurricane):

Cu cea mai mare placere. Merita sa continui

| Christiana03 a răspuns:

Crede-ma, e chiar dragut ceea ce ai scris tu! La mine tot se intimpla asa: am inceput sa scriu o carte despre o fata din secolul XX care se duce din Franta in America, apoi alta-despre o fata-vircolac. P.S.-doar mi-e interesant, citi ani ai? E bine ce ai scris, cu mici modificari!

| Lhurricane explică (pentru Christiana03):

Multumesc,am 17 ani. patesc si eu adesea sa incep si sa ramana doar inceputa povestea, cred ca e un hop de care odata trecuti ne va fi mai usor