| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Ați citit cartea "Huliganii" de Mircea Eliade sau "Isabel și apele diavolului", scrisă tot de el? Dacă da, v-au plăcut? Eu m-am apucat de "Huliganii" dar parcă imi e foarte greu să o citesc și totuși, cred că se merită să o continui.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, le-am citit pe amandoua si mi-au placut foarte foarte mult. Poate esti prea mica, eu le-am citit pe la 13 ani, adica o varsta la care intelegerea cartilor este foarte buna si nu am avut nici o dificultate, ba chiar am descoperit cu mare incantare intertextualitatile si referirile la carti deja citite. daca ai sub 12 ani, mai lasa-le un pic, sunt cam pentru 13-14 ani.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Brigaela):

Fac 15, deci, o să mă apuc de ele. big grin Ziceam că îmi e greu să citesc "Huliganii", pentru că la început sunt prezentate multe personaje deodată și mi-a fost destul de greu să le diferențiez. Mulțumesc pentru răspuns.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Citeste cu mai multa atentie si reia paginile din acre ai impresia ca nu ai retinut tot. Nu e nici o rusine, nu e un campionat de citit viteza.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Brigaela):

Așa este. Mulțumesc pentru sfaturi.