| Shery a întrebat:

Am citit "Maitreyi" de Mircea Eliade si mi-a placut foarte mult. Ce sa mai citesc, de acelasi autor?

Răspuns Câştigător
| ina a răspuns:

Exista o carte-raspuns la Maitreyi. Este scrisa de fata careia ii este adresat romanul lui Mircea Eliade.Romanul se numeste "Dragostea nu moare". Gasesti mai multe detalii aici:
http://www.lovendal.net/......mposibile/
Incearca si "Jurnalul adolescentului miop" de Eliade

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, Romanul adolescentului merita. E cartea unei varste, ca si Maitreyi. Citeste-le impreuna, peste cativa ani le vei aprecia mai putin. Mie mi-a placut foarte mult si Huliganii, poti s-o citesti, e foarte frumoasa si are un mesaj puternic.

cami
| cami a răspuns:

La tiganci, secretul dr Honigberger, Domnisoara Christina, Nunta-n cer

| Nastia a răspuns:

Poi mai sunt interesante si tot in genul ala domnisoara christina si sarpele,... spor la citit si nu te limita la un autor, citeste ce prinzi in mana de prin casa,...

FlorinGrozea
| FlorinGrozea a răspuns:

TOT! Mircea Eliade este unul dintre puținii români de valoare internațională. Începe cu proza fantastică (’Noaptea de sânziene’)

| aby a răspuns:

Eu iti recomand "La tiganci". Mi-e mi-a placut foarte mult si cred ca si tie o sa-ti placa happy

| Shery explică:

Romanul adolescentului miop merita?

| Annitu a răspuns:

Eu iti recomand romanul adolescentului miop! e super mega tare!:X

| Annitu a răspuns:

Eu iti recomand romanul adolescentului miop!e super mega tare!:X

| sese a răspuns:

Si chiar" Istoria credintelor si ideilor religioase"

| maryana5 a răspuns:

Incearca "Nunta in Cer" nu vei regretawinking

| catalina_2916 a răspuns:

Daca esti in perioada adolescentei, iti recomand,, Romanul adolescentului miop".este un roman f frumos si din care poti invata multe. pup

| hanry a răspuns:

La tiganci si Donsoara Cristina e destul de frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da."Noaptea de sanziene"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si carti de Luminita Aldea. Gasesti pe net. Da-mi un raspuns daca ti-au placut.
Georgiana

| kuzican a răspuns:

Nunta in cer :X este la fel de frumoasa ca Maitreyi
Iti mai recomand Domnisoara Cristina, Sarpele si Romanul adolescentului miop :X de fapt toate sunt extraordinare, toate merita citite.