| 12345Anonim a întrebat:

Hey! Am comandat 3 carti de pe eMAG cu transport gratuit...Nu am inteles daca trebuie sa ma duc sa ridic comanda sau daca mi-o transporta ei.In orice caz, in cat timp pot sa ridic comanda din showroom...sau in celalalt caz, in cat timp mi-o livreaza?
PS:Am ales modalitatea de plata in RAMBURS...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Degeaba te duci tu sa le ridici daca ai ales livrare la domiciuliu, si mi se pare greu de inteles cum nu stii ce modalitate ai ales ca te intreaba express atunci cand dai comanda.

Oricum daca ai ales sa te instiinteze prin sms ai sa primesti un mesaj in care o sa iti spuna cand sa le ridici sau ziua in care vor vi livrate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de valoarea cărţilor comandate...
Iar în momentul în care ai făcut comanda pe net ( ori verifici produsele pe pagina web ) îţi afişează în cât timp se pot ridica din Showroom...

"Comenzile cu valoarea totala mai mare de 90 RON (tva inclus) beneficiaza de livrare gratuita.
Pentru comenzile cu valoarea totala mai mica de 90 RON (tva inclus) si care au mod de livrare curier se va aplica un cost de transport in valoare de 11.99 ron (tva inclus).

Nu se aplica costul de transport pentru livrarile din Showroom-uri si punctele de livrare Flanco.
In cazul stornarii comenzilor sau Retur prin Extragarantie, costul de transport nu se storneaza." - SURSA :
http://www.emag.ro/info/livrarea-comenzilor

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti le livreaza ei ori prin curieri orpi prin posta. In cazul ca pachetul va veni prin curier va sosi in maxim 2 zile, daca-l vor trimite prin posta va dura putin mai mult ca doar traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.