| anonim_4396 a întrebat:

De ce la eMAG daca vreau sa cumpar un convector electric si doua savo antimucegai ( asta din urma numai cat sa ma incadrez in limita sumei ca sa am transport gratuit...Decat sa platesc transport,mai bine cumpar ceva. ) imi spune ca modalitatea de livrare in showroom este dezactivata pentru ca cosul de cumparaturi contine produse care sunt livrate numai prin curier? Eu am showroom-ul eMAG in oras si vreau sa ridic personal de acolo nu sa imi fie livrat prin curier pentru ca astia livreaza prin CARGUS,iar eu am lucrat la Cargus si stiu cum lucreaza acolo. Adica cam neindemanatic,iar la ei totul tine de "daca ai noroc sa ajunga intreg, esti fericit! " Stie careva ce e de facut? In afara de livrare prin curier.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil covectorul este livrat de un partener Emag (scrie pe site) care nu ti-l trimite in showroom. daca este asa, va trebui sa te multumesti cu curierul sau sa iti alegi alta firma de la care sa cumperi produsul. Nu ii poti obliga sa iti livreze cum vrei tu.

| Libelle a răspuns:

Livrarea in showroom e gratuita fie ca iei savo fie ca nu, atata timp cat convectorul e pe stoc. Practic tu iti rezervi produsul la ei si mergi si il ridici. Nu se apeleaza la curier, deci nu platesti.

Renunta la Savo, in concluzie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil produsele alese de tine nu sunt vandute direct de eMAG ci de un partener de al lor. Ei livreaza prin showroomul lor doar produsele vandute de ei, nu de parteneri

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Tocmai asta este problema pentru ca pe site la toate produsele selectate apare ca sunt vandute de catre eMAG. Tocmai catre asta m-am si orientat gandindu-ma ca fiind vandut de catre ei se poate cu livrare in showroom. Dar de unde.

| mihai69 a răspuns:

Pe fiecare produs poți vedea dacă e disponibil (și) în showroom. Evident, dacă nu e, vei primi comanda numai prin curier, că altă posibilitate nu e.
În plus, dacă la o comandă amesteci produse de la mai mulți vânzători (eMag vinde și produsele altor firme - e ca un fel de supermarket, doar că e online), și nu ajungi *LA FIECARE* dintre ei la suma pentru transport gratuit, vei plăti pentru respectivul produs *ȘI* transportul. Indiferent dacă suma totală e mai mare decât cea pentru a prinde transportul gratis.