| Robu_Alexia_1995 a întrebat:

Hey buna vreau si eu o carte cu niste povestiri scurte de la povesti legende etc si asa mai desparte cum se numeste I don't know Te rog happy

8 răspunsuri:
| AngelOrDemon a răspuns:

Pai,,Minunea'',,,Jim nasturel si mecanicul de locomotiva,,, Hotul fulgerului'',,, Recreatia Mare''

| Petru_Micu_1971 a răspuns:

Hanul Ancutei de Mihail Sadoveanuhappy, Nuvele de I.L. Caragiale, Poezii din volumul "Cantece de vitejie" de George Cosbuc.
Sper ca am ajutat. Funda?

| Robu_Alexia_1995 explică (pentru Petru_Micu_1971):

Nu dar nu e asta se numeste cev a cu Texte literare parca ceva de genu happy

| Robu_Alexia_1995 explică:

Urgent crying Trebuie sa plec happy Va rog spuneti-mi!

| Robu_Alexia_1995 explică:

De culoare albastra si cu putin rosu happy

| Petru_Micu_1971 a răspuns (pentru Robu_Alexia_1995):

Vrei povestiri istorice?

| Petru_Micu_1971 a răspuns (pentru Robu_Alexia_1995):

Uite nu sunt povestiri scurte, este o carte foarte buna de Julia Golding " The Diamond of Drury Lane ", este doar un volum din seria "Cat Royal ", dar ti-o recomand este foarte buna

| Robu_Alexia_1995 explică:

Am gasit cartea happy am merg cu mama la o librarie si am gait se numea Sa dezlegat tainele textelor literare happy