| Ionutza2012 a întrebat:

Hey TPU? Care e, dupa parerea voastra, cea mai frumoasa carte pe care ati citit-o?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Odiseea Spatiala

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spre rusinea mea nu am mai citit de foarte mult timp o carte, insa printre ultimele care chiar mi au placut a fost "Vraciul" de Tadeusz Dolega Mostowicz

| Cameliapantiru a răspuns:

"La rascruce de vanturi''-Emily Bronte, citita si recitita de mai multe ori, atat in engleza, cat si in romana.

| ColorBubbles a răspuns:

Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick+celelalte volume,
Nascuta la miezul noptii de C.C. Hunter,
Clubul V de Kate Brian,
De veghe in lanul de secara de J.D. Salinger

| onix33 a răspuns:

Sunt multe pe care ti le-as recomanda, depinde ce gen iti plac. Vezi ca exista un site, se numeste goodreads.com si acolo gasesti note la carti si chiar review-uri

| Sărmăluță a răspuns:

Fahrenheit 451-Ray Bradbury
Viața pe un peron-Octavian Paler

| XDeDeX a răspuns:

Dupa parerea mea "Evrei! Treceti Nistrul" de Sonia Palty♥ iubesc cartea asta

| XDeDeX a răspuns:

Dupa parerea mea "Evrei! Treceti Nistrul" de Sonia Palty, iubesc cartea asta

| Keon a răspuns:

Jurnalul unui pusti! Face curios pe oricine!

| karminuta a răspuns:

Ciresarii.

| PepiChuxD a răspuns:

David Copperfield si Marile Sperante, de Charles Dickens.

| Dragutza_Gabytza_1991 a răspuns:

Singur pe lume si crima si pedeapsa

| cititor1998 a răspuns:

Pasarea spin