| anonima01 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea Mandrie si prejudecata? Vreau sa o citesc si as vrea niste pareri, sa imi spuneti despre ce ar fi vorba. Am cautat pe alte site-uri dar am gasit doar rezumatul si eu vreau sa citesc cartea. big grin

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In functie de varsta la care esti, poate fi o carte destul de grea.

| Kaℓi a răspuns:

E o carte buna, merita citita.
Nu inteleg de ce va trebuie atatea recomandari si asigurari ca sa cititi o carte... care e riscul? orice carte iti lasa ceva, orice carte iti deschide mintea. Asa ca citeste, nu risti nimic, nu pierzi nimic. Eventual poti face tu recomandari altor nehotarati care fac sondaje de opinie si poll-uri ca sa afle "daca se merita" sa citeasca stiu eu ce...

| anonima01 explică (pentru Kaℓi):

Dar eu nu voiam asigurari, oricum o citeam doar ca voiam sa aflu mai multe despre ea pana o iau, nu pot sa o iau acum fiindca e imprumutata. Poate ma apuc sa o citesc online. happy