| Adelina77 a întrebat:

Hey,TPU! Cine imi poate recomanda niste cartii(online)de citit pentru varsta mea? Am aproape 13 ani, si mi-am citit toate cartile din biblioteca.

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Vreau sa te felicit pentru ceea ce faci si ca mai sunt persoane care citesc si fac alte activitati, nu internet sau altele! Succes si eu ti-as recomdanda niste carti scrise de Sandra Brown, iti alegi tu titlurile ca are multe carti.

9 răspunsuri:
| UnPrietenVechi a răspuns:

Citeste Robinson Crusoewinking

| Shinybow a răspuns:

Hey! Si eu fac 13 ani saptamana viitoare si ai putea incerca Scoala Fricosilor. Este vorba despre patru copii ce isi inving fobiile in cadrul unei scoli exclusiviste condusa de Doamna Wellington, o fosta regina a frumusetii ce vindeca fobiile copiilor prin niste metode mai ciudate. O gasesti la Pravalia cu Carti si are trei volume.

| Razvan1111111 a răspuns:

Cele 13 motive e super

| Adelina77 explică:

Multumesc!

| Adelina77 explică (pentru Shinybow):

La multi ani pentru saptamana viitoare!

| corolav a răspuns:

Așa, ca număr, cam cît înseamnă „toate cărțile din biblioteca ta"?

| UnleashedPsycho a răspuns:

Bănuiesc că atunci când te referi la "toate cărţile din biblioteca ta" te referi la cărţile cumpărate de părinţii tăi special pentru tine, pentru că tare mă îndoiesc că la 13 ani ai citit cărţi destinate adulţilor.
Lasă Sandra Brown, tipa aia scrie literatură pentru prostituate.
Citeşte Alexandre Dumas, Jane Austen, surorile Bronte, Charles Dickens, Victor Hugo, chiar Dostoievksi, Kafka dacă te crezi în stare.

| Adelina77 explică (pentru corolav):

200 si ceva

| corolav a răspuns:

Da, nu e chiar rău pentru vîrsta de 13 ani.
Mi se pare de bun simț sfatul lui UnleashedPsycho.
Caută pe răspunsurile utilizatorului corolav ( vezi com. 120)și sper să ai ce alege.
Lectură plăcută!