| Faur_Delia_1997 a întrebat:

Cine imi poate spune niste titluri de carti Fantansy? Cat mai multe...Dau funda

Răspuns Câştigător
| FloryAlexa2002 a răspuns:

The Impaler Legacy Omnibus by Ioana Visan, Dragon Craving, Cercurile mistice
Autor: Nicoleta TudorPe jumătate moartă
Autor: Kim HarrisonOrașul de cenușă (Instrumente mortale #1)
Autor: Cassandra Clare Tronul de cleștar J.R Tolkien – "Stapanul inelelor – Intoarcerea regelui" ("Lord of the Rings – Return of the King") George RR Martin – "Jocul tronurilor" ("A Game Of Thrones")Susanna Clarke – "Jonathan Strange si Mr. Norrell"Robert Jordan – "Roata timpului" ("The Wheel of Time")rsula K. Le Guinn – "Un vrajitor din Terramare" ("A Wizard of Earthsea")Neil Gaiman – "Zei americani" ("American Gods") sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei multe intra aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_scriitori_de_fantezie
Dand pe scriitorii cu albastru o sa ai si titlurile cartilor scrise de ei, inclusiv cele traduse in limba romana.

| Faur_Delia_1997 explică:

Multumesc mult