| Sadgrl a întrebat:

Trebuie sa citesc o carte de 298 pagin intr-o saptamanasi nu ma pot concentra. Ce as putea face sa ma pot concentra mai bune. Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

Daca iti place, cu siguranta o vei citi! daca o citesti doar ca trebuie, mare lucru nu cred ca vei retine din ea! ca sa nu te plictisesti repede de ea, citeste dimineata cand esti odihnit, iesi afara pe o banca la umbra

| Sadgrl explică (pentru LadyDee89):

Multumesc

| Mayar a răspuns:

Eu pot citi o asemenea carte in 2 zile si nu am nu stiu ce antrenament.
Trebuie doar sa fi cufundat in carte, sa iti fie mintea acolo, fara nicio distragere din exterior : muzica, zgomot, oameni in camera, oameni ce vorbesc, etc. Incearca sa citesti cand esti singur in camera. Daca e imposibil acest lucru, mergi undeva intr-un parc si folosesti casti pentru telefon ce au acele margini din cauciuc si izoleaza bine - nu vei asculta muzica, ci vei diminua zgomotul din exterior.