| adrew a întrebat:

Ce sa fac? nu mai citesc carti, nu pot concentra, incep sa citesc o carte insa nu inteleg nimic deoarece ma gindesc la cu totul alte lucruri in timp ce continui sa citesc automat

4 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Incearca sa te concentrezi pe alte lucruri. Eu unul fac asa: noaptea, si dimineata, "meditez" putin. Stau, intis, pe pat, cu ochii inchisi, geamurile inchise (fara galagie) si incep sa expir si sa respir normal. Atunci iti vin in cap o gramada de lucruri... care mai de care. Cand imi vin, incep sa numar de la 100 la 0. Uneori mai adorm, si-mi dau seama ca trecuse o ora, si nu 10 minute, asa cum planuiam eu.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ia lecitina si stai si odihneste-te.plimba-te cateva zile si schimba putin ce faceai pana acum

| NoShit a răspuns:

Se mai întâmplă. Cu toţii avem sentimentul că ne transformăm în legume la un moment dat. Odihnă, mâncare, puţin sport, o bere şi apoi a lua o carte în mână e mult mai uşor.

| adrew explică:

Multumesc la toti mi-ati dat sfaturi foarte bune