| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... Vreau sa ma apuc de citit o carte. Ce imi recomandati? Imi plac genurile SF si fantezie dar iubesc si aventura si misterul. Nu conteaza daca cartea e in format PDF sau normal.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand seria "Dune"-Frank Herbert, distopiile "Fahrenheit 451" (Ray Bradbury) si "1984" (George Orwell), romanul "Hobbitul" si trilogia "Stapanul inelelor", scrise de J.R.R.Tolkien.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand romanele lui Isaac Asimov, in special ciclul Fundatiei, ale lui Frank Herbert, in special ciclul Dune, ale lui George R.R. Martin, in special ciclul Cantec de gheata si foc, J.K. Rowling cu ciclul Harry Potter, etc.
Toate titlurile autorilor enumerati le gasesti pe ro.wikipedia.org. De altfel aici gasesti multi autori de literatura SF si fantasy, cautand cu liste de autori de literatura...

| xDIABOLIQUE a răspuns:

Bună.
Ai putea citi cărți de Agatha Christie, Stephen King, J.K Rowling și de ce nu, Cristina Nemerovschi - ador romanele ei.