| Skc a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa citesc o carte dar nu ma pot decide ce carte(imi plac genurile de aventura si nu SF sau altele asemanatoare)Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cei trei muschetari de Alexandre Dumas

| Euletitia a răspuns:

Buna! O carte frumoasa de aventura, de actiune, dar si putina dragoste si istorie, este "manastirea din Parma", scrisa de Stendhal, un mare autor al litearturii frnceze si universale. Ti-o recomand din suflet, e frumoasa, captivanta, are un stil care "te prinde" si nu te lasa deloc sa te plictisesti cu descrieri neinteresante sau detalii nexsemnificative, dimpotriva este foarte concentarata si ampla actiunea. Lectura placuta!

| AjLee a răspuns:

"Papillon", "Insula Tombuctu", " Clandestin la bord", " Hoinar prin mările sudului", "Toate pînzele sus".

| danna88 a răspuns:

Game of thrones happy

| vandy a răspuns:

Aventura si ceva mistic, dragoni si cavaleri. Incearca seria Eragon, sunt putin cam scumpicele, dar merita.

| FinnalyToLove a răspuns:

Ai putea citi cartea "Huckleberry Finn" de mark twain, este o carte de aventura...S-ar putea sa iti placatongue

| VanillaSweet a răspuns:

Eu iti recomand Casa Tunetului de Dean R. Koontz ...am citit cartea si este una chiar foarte buna...

| beatrice049 a răspuns:

"Huckleberry Finn" sau,, Tom Sawyer"' sunt ambele de Mark Twain
sau un autor roman CIRESARII DE CONSTANTIN CHIRITA