| IoanaIonuca a întrebat:

Imi poate recomanda cineva niste carti prin care iti dai seama daca o persoana te minte? Ma refer la toate gesturile, plus cand stii ca iti zambeste fals, te place, etc.
Si as mai dori niste carti pentru dezvoltarea personala, sa invat sa ma apreciez.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti politiste se numesc alea in care minte, iti zambeste fals, etc. Sunt multe, eu de exemplu am citit carti scrise de Agatha Christie. Cauta pe google, carti politiste si dezvoltare personala, gasesti o groaza. big grin

| DulceLup a răspuns:

DA. 'Cartea gesturilor' se numeste. E in format pdf pe net pe undeva. E foarte interesanta!

| andrei690 a răspuns:

Ca dezvoltare personala imi plac cartile lui Daniel Goleman si ale domnului Virgiliu Gheorghe. Eu cred ca sa ai incredere in tine nu inveti din carti ci fiind constient ca devii mai bun, mai cultivat citind foarte mult. Stiind asta vei avea incredere in tine cred eu

| andrei690 a răspuns:

Dar totusi e o eroare ce am spus mai sus. Un scriitor bun iti poate ridica stima de sine revelandu-ti un adevar