| Lolittza a întrebat:

Îmi puteți da niste carți frumoase pentru adolecente. Ceva carți gen SF.
DAU FUNDA

4 răspunsuri:
| TheTrooper1 a răspuns:

1.Alchimistul de Paulo Coelho
2.Jocul lui Ender de Orson Scott Card
3.Jocurile Foamei (Hunger Games) de Suzanne Collins
4.Seriile "Divergent", "Insurgent", "Allegiant", "Ascendant" de Veronica Roth.
Sper că te-am ajutat!

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Cronicile din Narnia de C.S. Lewis
Deasupra legaturilor de sange
Rosu si negru de Sthendal
Mandrie si prejudecata de Jane Austen
Contele de Montecristo

| Cameliapantiru a răspuns:

"Fahrenheit 451"-Ray Bradbury
"1984"-George Orwell
seria "Dune"-Frank Herbert

| Vrabiuta11 a răspuns:

1. "Cautand-o pe Alaska" -John Green; ( Categoria - Adolescenti)
2. "Invitatie la vals" - Mihail Drumes ( Categoria- dragoste)
3. "Fluturi" vol 1 & vol 2- Irina Binder ( Categoria- dragoste)
Sunt carti super! Pe care ti le recomand cu drag! happy
Le poti gasi la biblioteca. Le poti gasi descarcand aplicatia "Wattpad" unde gasesti carti online. Sau pe "Libris" site de carti cu transport gratuit.

Spor la citit!