| NoraAnda a întrebat:

Imi puteti spune va rog cateva carti frumoase de citit?(sa fie mai de fete)

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

Sigur iti va placea "Micutele mincinoase" :
http://www.google.ro/......http?/url

7 răspunsuri:
| MimiPopescu a răspuns:

Hamlet; Romeo si Julieta de William Shakespeare
Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade
Viata secreta a albinelor de Sue Monk Kidd
Un veac de singuratate de Gabriel Garcia Marquez
Shining de Stephen King
Omul revoltat de Albert Camus
Caligula de Albert Camus
Portretul lui Dorian Grey de Oscar Wilde
O lume se destrama de Chinua Achebe
Marile Sperante de Charles Dickens
Enigma Otiliei de George Calinescu

| ColorBubbles a răspuns:

Ai putea citi Pantalonii calatori de Ann Brashares. E foarte interesanta.Este vorba despre patru adolescente daca te intereseaza.Mai are inca trei volume.Ai mai putea citi Casa mea bantuita , Sabia din grota si Rapirea broastelor de ANGIE SAGE . Sau Familia Puhoi de Colin Thompson (o familie de vrajitori) Succes!
Daca vrei carti mai infricosatoare ai putea citi carti din seria ,,GOOSEBUMPS Cartile care iti dau fiori" eu am citit din cele 20 si ceva de carti doar sapte: Bun venit in casa mortilor,Nu coborati in pivnita! , Fantoma din vecini , Zambeste si mori,Blestemul mumiei , Bun venit in tabara de cosmar si Sange de monstru. Aceste carti sunt scrise de R.L. STINE. Succes!

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Scrisoare de dragoste, Elevul Dima dintra VIIa, Invitatie la vals -> Toate 3 de Mihail Drumes, sau Unsprezece Minute de Paulo Coelho, sau Mananca, Roaga-te, Iubeste - Elizabeth Gillbert.

| Dressy a răspuns:

Pe langa ce au zis cei de mai sus as adauga si seria Casa noptii. E foarte interesanta, cel putin mie si prietenelor mele ne-a placut.winking

| DANNA_9924 a răspuns:

Mie imi place eu si secretele mele este captivanta o vei citi in aproximativ 1 saptamana are 300 de pagini o gasesti in librarie la un pret avantajos daca esti in chisinau 40 lei dar in rominia 15 roni

| Cristina_5311 a răspuns:

Vampire diarie, Amurg, Academia vampirilor etc...

| MStreetdance a răspuns:

Ti-as recomanda Domnisoara Cristina. E plina de suspans, interesanta si o vei citi in maxim 2 zile daca te tii.big grin Este scrisa de Mircea Eliade.