| whatevernvm a întrebat:

Imi puteti recomanda carti gen "Jane Eyre"? Multumesc. big grin

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Pai."Pe aripile vantului "Margaret Mitchell; "Mandrie si prejudecata" Jane Austen (mie mi s-a parut un pic cam plictisitoare) ' "Anna Karenina " Lev Tolstoihappy

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mandrie si prejudecata, Emma de Jane Austen. Agnes Grey de Anne Bronte, Vilette de Charlotte Bronte, Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Gabriela! "Jane Eyre" este, intr-adevar, o carte foarte buna! Iti recomand sa citetsi si "La rascruce de vanturi", scrisa de Emily Bronte, sora lui CHarlotte Bronte, autoarea romanului "Jane Eyre". DSaca nu ai citit deja, poti incerca si romanele lui Jane Austen, "Mandrie si prejudecata", "Ratiune si simtire", "Persuasiune", "Manastirea Norhanger", "Emma", "Mansfield Park". O zi faina iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Departe de lumea dezlantuita de Thomas Hardy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna karenina,penelope,anne of green gables,little women,north and south, rebecca, emma, mansfield parca, persuasion, sense and sensibility.

Răspuns utilizator avertizat