| NastyCatii a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva romane politiste foarte bune? big grin

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Zece negri mititei", "Unu, doi, trei...", "O crima anuntata", "Cinci purcelusi".

| Cristian3 a răspuns:

Salut,poti citi Agatha Christie, dar nu numai incearca si autori nordici, ei sunt foarte buni la romane de acest gen, de aceea iti pot recomanda:
1.'Noapta alba' si 'Pontonul negru' de catre Asa Larsson;
2.'Camera intunecata' si 'Ecouri de dincolo de moarte' de catre Johan Theorin;
3.'Sub hipnoza', dupa descriere e fenemonala, in curand o voi cumpara si eu, si cred ca merita, de catre Lars Kepler;
4.'Orasul borcanelor' de Arnaldur Indridason;
5.'Studio 69' dar asta face parte dintr-o serie,mi se pare ca este prima, avand in plan principal o ziarista care dezluseste cazuri, de Liza Marklund! Acum tu decizi ce iti place si ce nu, dar sper sa ai o lectura frumoasa, mie unu imi plac la nebunie acesti autori nordici! Paa.

| horeaile a răspuns:

Zece negrii mititei- Agatha Christie
Misterul crimei fara cadavru-Agatha Christie
Crima pe terenul de golf-Agatha Christie
Conacul dintre dealuri-Agatha Christie
Misterul din caraibe-Agatha Christie
13 la cina-Agatha Christie
Cadavrul din biblioteca-Agatha Christie
Triunghiul etern-Agatha Christie
Ceasurile-Agatha Christie
Chiparosul trist-Agatha Christie
Crima din orient express-Agatha Christie
Muncile lui Hercule-Agatha Christie
Dupa inmormantare-Agatha Christie
FUNDA?laughing

| NastyCatii explică (pentru horeaile):

Alt autor nu ai? laughing)

| Teardrop a răspuns (pentru NastyCatii):

Tot ce ţi-a recomandat nenea de mai sus plus:

Misterul Crimei fără Cadavru - Agatha Chirstie
Ucigaşul ABC - Agatha Christie
Crăciunul lui Poirot - Agatha Christie
Cortina - Agatha Christie.

Omul Umbră - Daishell Hammet
Misterul Camerei Galbene - Gaston Leroux
Trauma - Ken McClure
Seria Melania şi Mirciulică şi Seria Minerva Tutovan- Rodica Ojog Braşoneavnu
Suflete Damna - Yrsa Sigurdardottir
Cu ochii Minţii - Hakan Nesser
Furtună Solară - Asa Larsson