| 122324354453465 a întrebat:

Îmi puteti recomanda niște cărți va rog dar fără aiureli gen "flutiri", "fifty shades of grey " sau" suge-o Ramona".de preferat filosofie, Știința, istorie și sa fie relativ ușor de înțeles ca abia am terminat o carte de Cioran și am creierii vraiște.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Erich Von Daniken-Amintiri din viitor

Răspuns utilizator avertizat
| NAdrian a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... mie mi-a placut "Giovanni Papini - Un om sfarsit"

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Din tainele vietii si ale universului de Scarlat Demetrescu. O carte ușor de inteles, dar greu de digerat.

| angelcore a răspuns:

Pai. esti fata sau baiat, pentru ca pot sa iti dau de citit in functie de asta si cati ani ai, ca sa nu iti dau cine stie ce filozofie

| 122324354453465 explică:

Pentru cei care au întrebat am 20 de ani si sunt băiat. #matrimoniale

| MahimaPizza a răspuns:

Preferatele mele:,, De veghe in lanul de secara'' si ',, Cele trei fete ale lunii''. Chiar trebuie sa incerciuna, sunt asemanatoare din punctul de vedere al exprimarii autorilor...

| Lorelay1212 a răspuns:

Octopussy-Crostina Boncea(viata unor de adolescente de 14 /16 ani care trăiesc în București, o carte cu un limbaj vulgar scene vulgare și adevărul despre felul în care treiesc unele fete în ziua de azi, dar scrisa intr-un mod care să merite lecturarea ei, a apărut acum cateva luni dacă nu mă insel) și Ugly love ( e ceva gen 50 shades, o să apăra la editura trei în curând in romană și filmul va apărea in 2016 uite un link să îți stârnesc curiozitatea https://youtu.be/XtYFba2s2rE) Sper ca ti-am fost de ajutor. Lectura placuta :*

| AndreeaCatalina352001 a răspuns:

Mie mi-a plăcut "piramida rosie " și "tronul de foc " de Rick Riordan.
Merita citite. Plus ca am terminat cartea în 3-4 zile.

| anastasia135 a răspuns:

Pai..cati ani ai?