| LisaJulie a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște cărți fantasy cu o lume fantastica bine scrisa și conturata?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

J.R.R. Tolkien - Stapanul inelelor si Hobbitul.

| J0B0MAT a răspuns:

Seriile Harry Potter și Cântec de gheață și foc.Ar mai fi și seriile mai puțin cunoscute Roata timpului, trilogia Grisha alături de dilogia Banda celor șase ciori de Leigh Bardugo.

| VoidEternal a răspuns:

Cronicile malazanilor - Steven Erikson

Roata timpului - Robert Jordan.

| LisaJulie explică (pentru VoidEternal):

Da si eu am auzit! Sunt lungi dar merita!

| VoidEternal a răspuns (pentru LisaJulie):

Din păcate din Cronicile malazanilor nu sunt traduse decât vreo 4 volume din 10. Dar le poți găsi în engleză.

Seria lui Robert Jordan a apărut la Rao acum ceva ani dar se mai găsește pe OLX, Okazii, anticariate.

| LordCristobal a răspuns:

Cronicele Lumii de Margine

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

"Alice în țara minunilor" și "Povestea lui Harap-Alb".

| BiblioCat a răspuns:

Discworld de Terry Pratchett.