| ribak a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste romane care chiar merita citite?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Scrii că ți-a plăcut "Contele de Monte-Cristo". Ți-aș recomanda să citești și alte romane ale lui Alexandre Dumas-tatăl: "Cei trei muschetari" (plus continuările "După douăzeci de ani" și "Vicontele de Bragelone"), "Laleaua neagră", "Cele două Diane", "Regina Margot", "Doamna de Monsoreau".
De asemenea, ți-aș recomanda și "Notre-Dame de Paris" (Victor Hugo), "Singur pe lume" (Hector Malot), "Marile speranțe" (Charles Dickens) și "Don Quijote de la Mancha" (Miguel de Cervantes Saavedra).

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

320 de pisici negre, Groapa, Pelinul negru, Ghidul nesimtitului, Mama prostilor e mereu gravida (desi astea doua, ghidul si mama, nu cred ca sunt romane), Sunt o baba comunista.

| zurick a răspuns:

Gen?

| ribak explică (pentru zurick):

Gen Contele de Monte Cristo.