| LisaJulie a întrebat:

Îmi recomanda cineva câteva cărți despre toate civilizațiile din America? ( continentul )

3 răspunsuri:
| CyberDune28 a răspuns:

Povestea lumii. Istoria pe înţelesul copiilor. Vol. I: Antichitatea
zice si de America
Povestea lumii. Istoria pe intelesul copiilor. Volumul III: Inceputul epocii moderne
-> zice cum i-a cucerit pe americanii nativi

| sugarplum a răspuns:

Hey, sunt foarte multe cărți interesante despre civilizațiile din america. Îți recomand câteva cărți din seria "Istoria culturii și civilizației", scrise de Ovidiu Drimba. Acestea abordează mai multe teme despre marile civilizații ale lumii, sigur sunt și despre cele americane. Conțin multe informații interesante despre azteci, mayași, incași, probabil și despre tolteci și olmeci. Sper ca iti sunt de ajutor!