| AvalohAlyn a întrebat:

In cat timp citesti tu o carte, de obicei?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de cât de lungă e cartea. Dar de obicei o termin în 4-5 zile.

| Bacemi a răspuns:

Stau cam patru minute la o pagina. Deci in functie de carte. De regula abordez carti care au undeva intre 250 si 300 de pagini. Deci cam 17 - 20 de ore. De regula citesc in reprize de cate doua ore. Tinand cont ca sunt si zile in care citesc mai mult, sa zicem o saptamana. Dar nu citesc zilnic, ci la 3-4 zile. Deci o carte imi ia cam doua, trei saptamani.

| RainmakerX a răspuns:

In cat timp citesc eu o carte?
Depinde foarte mult de carte.
Citesc in jur de 1 pagina /2 minute.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

In vreo 3 saptamani daca nu imi place si daca imi place 3 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Dacă nu am altceva de făcut, decât de citit acea carte, citesc în două zile. Dar de obicei 4-5 zile, în funcție de carte.

| StefanChriss a răspuns:

E o intrebare foarte inexacta, pentru ca acea carte poate avea de la 150 la 1500 de pagini. Pe langa volum, mai conteaza si subiectul, daca este o carte de beletristica, specialitate, poezii etc. Personal, as spune ca citesc o pagina/minut, indiferent de continutul cartii.