| MarisRadu91 a întrebat:

In contextul "imi aminteam sigur, macar franturi din toata povestea" (povestea avand mai multe capitole), inseamna ca isi amintea franturi/fragmente din fiecare capitol?(ca asa as deduce eu), sau poate face referire doar la unul dintre capitole de exemplu?

2 răspunsuri:
| 1Marinn1111 a răspuns:

Spune că din toata povestea eu zic ca nu face referire la fiecare capitol, ci ca isi amintea de aici de colo cate ceva.

| johnnny123 a răspuns:

Tu când îți aduci aminte frânturi din ceva ți le aduci aminte după o regulă anume?

Dacă îți aduci aminte frânturi dintr-o vacanță la mare de acum 10 ani îți aduci aminte pe zile?