| anonim_4396 a întrebat:

Cum modific cuprinsul in word 2007?
La lucrarea mea de licenta, vreau din 4 capitole sa fac 3. Asta inseamna sa modific numerotarile de la un capitol, si sa il inglobez in altul. Si totusi, cum fac acest lucru in asa fel incat sa nu o fac manual fiecare subcapitol, capitol, etc.
Daca se poate as dori, ca numerotarea sa se autocorecteze singura, din moment ce eu am modificat un capitol, iar autocorectarea sa se faca in continuare automat.

1 răspuns:
| RecKinul a răspuns:

Dacă nu te pricepi bănuiesc că lucrarea ai cumpărat-o și nu ai făcut-o cu mâna ta. Dacă o făceau tu nu cred că mai puneai o astfel de întrebare. Trebuie să știi doar un pic de tehnoredactare pentru a face așa ceva.