| CulincaIulia a întrebat:

Ma inteb oare cine a inventat muzica? (fara muzica veata nu ar mai avea asa de mult farmec)

5 răspunsuri:
| Romina01 a răspuns:

Si eu ma intreb de ce s-a inventat gramatica limbii romane. "Veata" e "greu".

| Neverwas a răspuns:

Muzica a fost inventata in Epoca De Piatra, cand un grup de oameni primitivi au descoperind ca, lovind o stanca cu un bat, obtii sunete. Asta a fost prima melodie din istoria omenirii... Muzica pe care o stim noi a aparut mult mai tarziu...

| xtembix a răspuns:

Viata*
Muzica a fost inventa de catre oameni, parerea mea.