| KyraW a întrebat:

Ce ati face daca nu ar mai exista muzica? Dar daca ati fi surzi? Ar mai avea viata acelasi farmec?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Muzica a apărut o dată cu lumea!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| ella2o a răspuns:

E imposibil ca muzica sa nu mai existe.Muzica poate fi creata si cand bati din palme, deci asta e exclus.
Si daca as fi surda si n-as mai putea auzi muzica, m-as sinucide.The end. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesantă întrebarea...
În primul rând, ar dispărea o sursă de venit pentru mulți artiști. Ar dispărea talente.
Am mai citit undeva că în timp ce cânți sau fredonezi, se degajă o substanță care creează plăcere, i-am uitat numele. Nu ar mai fi ceva plăcut...
Deși e imposibil să dispară, ce ne-ar opri să ne folosim vocea la diverse tonalități pentru a crea un sunet armonios?

| Maduutsa a răspuns:

Daca nu ar mai exista muzica viata nu ar mai avea niciun farmec...deoarece prin muzica majoritatea oamneilor se pot exprima...