| raisssa a întrebat:

Oare cine a inventat "depresiile"?laughing

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depresile au fost inventate de sufletul aflat in declinbatting eyelashes

| cristi202 a răspuns:

Dorinta de a avea. De a face. Si asta cit mai repede. Si, cind iti pui toata inima intr-un lucru (sau o persoana) si te legi de el, daca esti mai sesibil din fire, cind il pierzi, te pierzi si tu, viata parca iti ia sfirsit si ajungi astfel la depresie. Insa daca realizezi ca orice pierdere te poate duce poate la altceva mai bun, nu ai cum sa ajungi acolo. Dar pentru asta trebuie sa nu fi atit de legat de vreun lucru incit sa iti pierzi si mintile daca il pierzi pe el

| fabiola a răspuns:

Sunt trairile noastre mult mai puternice decat vointa, controlul!

| baietzelu a răspuns:

Cei deprimatilaughing

| PlAC a răspuns:

Diavolul le-a inventat. N-ai sa vezi un om religios ca are depresii niciodata.

| PlAC a răspuns:

Voi intelegeti ce zic eu aici? Sau treceti peste raspunsul meu ca peste oricare? Daca vreti sa treceti peste depresii nu va mai drogati, fumati, numai ganditi rau, nu mai fiti invidiosi, egoisti.

| PlAC a răspuns:

Foarte important e sa nu va fixati pe un lucrul.Cu gandul si privirea inclusiv trupul.

| graylady a răspuns:

S-au inventat singurethinking cauza principala fiind noi si instabilitatea psihica datorata presiunilor pe care le suportam zi de zi : ) cred.thinking

| mirceas a răspuns:

De inventat cred ca nu sint sint inventate, ele apar atunci cind corpul si mintea umana este supusa continuu la esecuri, procese care sint ireversibile in contextul vietii.