| Elizabethe a întrebat:

Cine a inventat muzica?

Răspuns Câştigător
| BigCode a răspuns:

Muzica a aparut cu siguranta inaintea oamenilor, la animale. Practic muzica exista inca din antichitate. Primele compozitii muzicale dateaza inca din vremea Greciei antice (zeul Appolo era reprezentat cu lira in mana) deci este practic imposibil sa determini cine a inventat muzica. Daca te intereseaza un istoric al muzici poti gasi aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Muzic%C4%83
sunt unele personalitati care au pus bazele anumitor tipuri de muzica si sunt considerati "parinti ai muzicii..."

6 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Animalele, printre care, intr-o mica masura si omul...

| Delicacy a răspuns:

Natura...

| Aneurysm a răspuns:

Tony Iommi.

| Indestructible a răspuns:

Eu. Eu am inventat-o.

| clorhidrat a răspuns:

Mama natura.

| AlliCeAntrax1 a răspuns:

Triburile africane happy