| anonim_4396 a întrebat:

Merită să citesc până la capăt Femeia în alb(woman in white) Wilkie Collins? Sunt pe la pagina 111+ - și mă plictisesc teribil, nu-i nimic interesant dpmdv care să-mi merite timpul, dar poate greșesc. Deci, romanul o ține cu același tempou monoton și neinteresant sau se aprinde pe cine știe unde încât să-mi pierd noaptea citind-o pe nerăsuflate?
PS: iubesc cărțile cu acțiune, crimă, iar dacă nu-i asta, o abordare impecabilă a temei alese.

3 răspunsuri:
| cineva042 a răspuns:

Eu cred ca ar merita! Macar sa vezi cum se sfarseste! Decat sa stai dupa sa te gandesti: Oare cum s-a terminat acea carte? Poate, cine stie, iti vei schimba parerea.

| unknøwn a răspuns:

O carte din care ai citit un sfert şi nu te-ai amuzat sau n-ai învăţat nimic până acolo...e clar.
Poţi să nici n-o mai citeşti.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Mie personal mi-a placut romanul, atat stilul, cat si actiunea si, mai ales, personajele(am adorat-o pe Marian Halcombe). Este o carte cu actiune, crima, mister, asa cum spui ca iti plac tie, asa ca eu zic ca merita sa o citesti! O seara frumoasa!