| DaReZon a întrebat:

Niste carti Japoneze care le-as putea gasi usor la biblioteca? happy

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Haruki Murakami
Sau Eiji Yoshikawa: Musashi (o găsești mai mult ca sigur la bibliotecă)

| corolav a răspuns:

Cărți de autori japonezi sau în limba japoneză?

| Liiidiaaa a răspuns:

Dragonul de jad.
E super cartea este vorba despre o fetita Minli iar familia sa era saraca iar ea pleaca si se intampla multeeee lucruri ciudatabig grin
Nuti mai spun mai departe ca sa poti descoperi singur
E mica din pacate are vreo 250 de pagini

| Grasuy a răspuns:

Am eu niste carti de Yu-gi-oh ti le pot da daca m-a invingi in duel si da sunt Japoneze.

| diuluss a răspuns:

În căutarea oii fantastice
Pădurea norvegiană
Elefantul a dispărut
Toate acestea de Haruki Murakami.
Eu pe acestea le-am citit dupa ce le-am imprumutat de la o biblioteca publica(BMB).

| ticataca a răspuns:

Vrei carti scrise de japonezi, despre japonezi sau de autori japonezi? Ar trebui sa fii mai precis. Chiar si asa, uite aici cateva idei: http://bit.ly/1adVocy

| Minaaa a răspuns:

Shogun... Este cu japonezi big grin