| Aberdeen a întrebat:

Otilia Cazimir... Ce părere aveți despre această scriitoare? Vi se pare un model bun de urmat în viață?

8 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Mda,este o poetă cunoscuta.

| Aberdeen explică (pentru R0R0):

Doar atât?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca ea a pus mult suflet in tot ceea ce a scris. Adica, pentru asta era si recunoscuta. Totul parea asa de inocent. Mai ales pentru copii. Nu stiu daca pot spune chair un model, dar desigur pentru copii.

| R0R0 a răspuns (pentru Aberdeen):

Sincer,nu ma pasionau poeziile ei.Mi se pareau frumoase si atat.Nu am studiat-o indeaproape, dar pot zice ca scrie bine.Mai ales pentru elevi! Are rima frumoasa!winking

| Aberdeen explică (pentru R0R0):

Da, poeziile ei pentru copii sunt simple. Si asa este si sufletul ei, simplu. Mi se pare un exemplu bun în viață, tocmai din acest motiv.

| R0R0 a răspuns (pentru Aberdeen):

Sunt de acord!

| syd a răspuns:

Poate pentru unii. Pentru mine nu, cel putin

| Cameliapantiru a răspuns:

Da, pe mine ma emotioneaza sa-i citesc poeziile. A fost, alaturi de Elena Farago, poeta de suflet a copilariei mele. Versurile ei se caracterizeaza prin inocenta, frumusete, simplitate, iar viata ei a fost marcata de iubirea totala pentru poetul George Topirceanu, a carui moarte I-a zdruncinat echilibrul afectiv, asa cum marturisea in scrisori adresate prietenelor.